birzai
  STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
Planuojami susitikimai įstaigoje
Komisijos ir darbo grupės
  NAUJIENOS
  VEIKLA
Įstatai
Istorija ir dabartis
Veiklos sritys:
- miško atkūrimas, įveisimas , priežiūra
- miško apsauga
- sodmenų išauginimas
- medienos ruoša
- rekreacija
- vidinės miškotvarkos projektas
- miškų sertifikavimas
- saugomos teritorijos
- aplinka ir stebėsena
Prekyba mediena
Veiklos ir turto įsigijimo ir skolinimos planai, jų įvykdymas
Atranka į laisvas darbuotojų pareigas
Konkursai į vyriausiojo buhalterio pareigas
Darbo užmokestis
Korupcijos prevencija
Finansinių ataskaitų rinkiniai ir veiklos ataskaitos
Viešieji pirkimai
Nereikalingo turto pardavimas
Ūkio subjektų priežiūra
Tarnybiniai lengvieji automobiliai
  PASLAUGOS GYVENTOJAMS IR PRIVAČIŲ MIŠKŲ SAVININKAMS
  NUORODOS
  PAIEŠKA SVETAINĖJE
  FOTOGALERIJA
Gamta
Veikla
Susitikimai
Paukščiai grįžta namo
  VIDEO
  KLAUSKITE
  NEĮGALIESIEMS
  SVARBU

Iš viso apsilankė
1737066
Šiandien apsilankė
897

//

NAUJIENOS
2015-06-12 www.grynas.lt: S. Paltanavičius. ,,Šią vasarą pastebimas labai malonus reiškinys"

Lietuvoje – vasara. Tik nesakykite, kad jos tikėjotės ne tokios, o daug šiltesnės. Vasara yra labai graži, švelni, žalia ir žydinti. Jei ko nors joje nematote, kaltinkite tik save. Garsus vokiečių zoologas Bernhardas Grzimekas tokiais atvejais visada siūlydavo pasižiūrėti į veidrodį. Taigi, pagal B. Grzimeką, nesuprantantiems, kokia yra ši vasara, siūloma žvilgtelėti veidrodin, ir atsakymą turėsite. Artėjame prie aukščiausio metuose šviesos taško. Dar savaitė – ir diena taps ilgiausia. Šviesos viršūnėje mūsų lauks pati gražiausia vasara ir Joninės. Tačiau ir dabar giedra dovanoja labai ilgas dienas, kurių turėtų pakakti visiems darbams. Atrodo, kad gamta viską sukūrė ir suderino taip, kad kiekvienam jos vaikui gyventi būti kuo geriau. Štai ir dabar augantiems paukščių jaunikliams tėvai per dieną atneša šimtus porcijų lesalo. Jei diena būtų trumpesnė, mažyliai augtų kur kas lėčiau. Beje, dabar turime labai akivaizdų atsakymą, kodėl pas mus perėti atskrenda kai kurie vadinamieji vasaros paukščiai, kad ir čiurliai. Šiaip didžioji šių greitaskrydžių paukščių giminės dalis laikosi kuo arčiau pusiaujo, kur nėra metų laikų svyravimo ir diena su naktimi visada turi vienodai po 12 valandų. Tačiau atskridę į Lietuvą čiurliai savo reikalams turi ne 12, o 17 valandų dieną. Taigi laiko skraidyti ir jaunikliams auginti yra iki valios. Jo reikia kitiems sparnuočiams.
Štai iš Ventės rago sulaukėme žinių, kad per dieną į žieduotojų tinklus pakliūva šimtai varnėnų – suaugusių ir šiųmečių jauniklių. Tačiau kai kuriuose inkiluose iki šiol zirzia dar visai nedideli varnėniukai. Kaip ir buvo prognozuota, jų pavasaris šiemet šiek tiek sumišęs.
Labai malonus šios vasaros pastebėjimas – vis dažnesnės kurapkos. Vasaros pradžioje vien tik Vilniaus apylinkėse mačiau apie 20 kurapkų porų. Matyt, tokią jų populiacijos situaciją lėmė švelni besniegė žiema, geras pavasaris. Ar daug kurapkų bus rudenį? Sukluskite visi, dabar esantys gamtoje. Tai priklausys nuo mūsų. Kaip atsakingai šienausime, tvarkysimės savo laukuose, neleisime po laukus klaidžioti katėms – tai lems kurapkų perėjimo sėkmę. Ne visada jas reikia baidyti, kėsintis į jų lizdus.
Panašiai be mūsų tikrai gerai jaučiasi ir žvėrių bei paukščių jaunikliai, todėl tikrai nereikia jų imti, neštis į namus. Mes niekada jiems neatstosime tėvų, nesukursime tokių sąlygų, kurios tinkamos augti.


 
 © VĮ Biržų miškų urėdija
Powered by V3STUDIJA CMS v.5.0 V3 studija