birzai
  STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
Planuojami susitikimai įstaigoje
Komisijos ir darbo grupės
  NAUJIENOS
  VEIKLA
Įstatai
Istorija ir dabartis
Veiklos sritys:
- miško atkūrimas, įveisimas , priežiūra
- miško apsauga
- sodmenų išauginimas
- medienos ruoša
- rekreacija
- vidinės miškotvarkos projektas
- miškų sertifikavimas
- saugomos teritorijos
- aplinka ir stebėsena
Prekyba mediena
Veiklos ir turto įsigijimo ir skolinimos planai, jų įvykdymas
Atranka į laisvas darbuotojų pareigas
Konkursai į vyriausiojo buhalterio pareigas
Darbo užmokestis
Korupcijos prevencija
Finansinių ataskaitų rinkiniai ir veiklos ataskaitos
Viešieji pirkimai
Nereikalingo turto pardavimas
Ūkio subjektų priežiūra
Tarnybiniai lengvieji automobiliai
  PASLAUGOS GYVENTOJAMS IR PRIVAČIŲ MIŠKŲ SAVININKAMS
  NUORODOS
  PAIEŠKA SVETAINĖJE
  FOTOGALERIJA
Gamta
Veikla
Susitikimai
Paukščiai grįžta namo
  VIDEO
  KLAUSKITE
  NEĮGALIESIEMS
  SVARBU

Iš viso apsilankė
1737069
Šiandien apsilankė
900

//

NAUJIENOS
2015-06-15 Gyventojams išsiųsti įspėjimai apie gaisrų pavojų

www.grynas.lt

Lietuvos gyventojai penktadienio pavakarę sulaukė žinučių į savo mobiliuosius telefonus apie savaitgalį tykantį pavojų - miškuose labai sausa, todėl yra didelė grėsmė kilti gaisrams. Susisiekus su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu jo atstovai teigė, kad situacija iš tiesų labai rimta. Įspėjamieji pranešimai buvo išsiųsti siekiant informuoti žmones apie gaisrų pavojų ir norint priminti, kad dabar ypač svarbu dėti visas pastangas, jog gaisrai nekiltų. Departamento darbuotojai davė patarimų, kaip reikėtų elgtis gamtoje, kad neįvyktų nelaimė. Jie pabrėžė, kad šiuo metu miške bet kada gali kilti gaisras. Ugniagesiai praneša, kad šalyje įsivyravus sausiems orams labai padidėjo miškų gaisringumo pavojus. Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, penktadienį Lietuvoje vyrauja III ir IV klasės miškų gaisringumas. Todėl Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas atkreipia gyventojų dėmesį ir ragina visus miškuose būti labai atsargius, kad juose nekiltų gaisrai. Birželio 13-14 d. Lietuvoje vyraus ketvirtos ir trečios, kai kur bus pirmos ir antros klasės miškų gaisringumas.
Kaip liudija statistika, gaisrai miškuose dažniausiai kyla dėl numestų neužgesintų nuorūkų, degtukų ir paliktų degančių laužų. Juolab kad juose gausu greitai užsiliepsnojančios sausos žolės, spyglių, dervingų medžių šakelių, samanų. Dar viena su žmogaus veikla susijusi gaisrų miškuose priežastis – automobiliai ir kitos transporto priemonės. Kibirkštys, lekiančios iš automobilių, traktorių, miškovežių ir kitų transporto priemonių variklių arba netvarkingų išmetamųjų vamzdžių, gali uždegti sausą miško paklotę. Beje, dera žinoti, kad esant sausam ir karštam orui kūrenti miške laužus draudžiama. Jeigu pastebėjote miške beįsiplieskiantį gaisrą, pasistenkite jį užgesinti, kol ugnis neišplito į didesnius plotus. Užsidegusią miško paklotę nedideliame plote lengvai galima užgesinti patiems, užplakant liepsną medžių šakomis, drabužiais ar užtrypiant kojomis. Tokius gaisrus taip pat galima gesinti vandeniu arba užberti žemėmis. Nepavykus ugnies užgesinti, nedelsiant skambinkite bendruoju pagalbos telefonu 112. Jeigu liepsna įsisiautėjo ir matote, kad jos neįveiksite, geriausia pasišalinti į tą pusę, iš kurios pučia vėjas.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiemet atvirosiose teritorijose kilo 2950 gaisrų, iš jų miškas, miško paklotė degė 95 kartus, išdegintas plotas sudaro daugiau kaip 91 ha. Gaisrai atvirosiose teritorijose sudaro 49 proc. visų gaisrų, iš jų miškas, miško paklotė – 3,22 proc. Daugiausia šių gaisrų kilo Vilniaus (37 ), Utenos (19) bei Alytaus (14) apskrityse.


 
 © VĮ Biržų miškų urėdija
Powered by V3STUDIJA CMS v.5.0 V3 studija