birzai
  STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
Planuojami susitikimai įstaigoje
Komisijos ir darbo grupės
  NAUJIENOS
  VEIKLA
Įstatai
Istorija ir dabartis
Veiklos sritys:
- miško atkūrimas, įveisimas , priežiūra
- miško apsauga
- sodmenų išauginimas
- medienos ruoša
- rekreacija
- vidinės miškotvarkos projektas
- miškų sertifikavimas
- saugomos teritorijos
- aplinka ir stebėsena
Prekyba mediena
Veiklos ir turto įsigijimo ir skolinimos planai, jų įvykdymas
Atranka į laisvas darbuotojų pareigas
Konkursai į vyriausiojo buhalterio pareigas
Darbo užmokestis
Korupcijos prevencija
Finansinių ataskaitų rinkiniai ir veiklos ataskaitos
Viešieji pirkimai
Nereikalingo turto pardavimas
Ūkio subjektų priežiūra
Tarnybiniai lengvieji automobiliai
  PASLAUGOS GYVENTOJAMS IR PRIVAČIŲ MIŠKŲ SAVININKAMS
  NUORODOS
  PAIEŠKA SVETAINĖJE
  FOTOGALERIJA
Gamta
Veikla
Susitikimai
Paukščiai grįžta namo
  VIDEO
  KLAUSKITE
  NEĮGALIESIEMS
  SVARBU

Iš viso apsilankė
1737070
Šiandien apsilankė
901

//

NAUJIENOS
2017-12-07 GMU: Kauno autobusų stotis pasirengusi įsileisti mišką

Trys skirtingi, bet tarpusavyje susiję renginiai

Gruodžio 13 dieną, 13 valandą, prie Kauno autobusų stoties bus dalijamos eglučių šakos, o 14 valandą šiuolaikiškoje ir erdvioje laukimo salėje iškilmingai atidaroma miškininkų fotografijų paroda „Miškas – mano gyvenimas“. Ir tuo ceremonija nesibaigs – 14.30 val. Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos dėstytojai ir studentai norinčius mokys kalėdinių puokščių komponavimo meno.

Netradicinį renginį organizuoja Kauno miškų urėdija, o partneriai yra bendrovė „Kautra“, interneto svetainė „Miškininkas.Eu“, Miškininkų sąjunga ir Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija.

„Miškas – mano gyvenimas“ – nebe pirmoji fotografijos paroda

Pasak bendrovės „Kautra“ generalinio direktoriaus Lino Skardžiuko, Kauno autobusų stotis – atviras ir gyvas organizmas, todėl čia kviečiami visi: ir parodų, ir koncertų, ir kino filmų peržiūrų organizatoriai bei žiūrovai. Tai tikrai tinkama erdvė eksponuoti, klausyti, žiūrėti.

Miškininkų fotografijos paroda „Miškas – mano gyvenimas“ tikrai nebus pirmoji, puošusi laukimo salės sienas. Pirmasis šią erdvę išbandė fotomenininkas Kąstytis Laužadis ir demonstravo stoties rekonstrukcijos fragmentus, senosios stoties nuotraukas. Taip pat buvo surengta Afrikos autobusų fotografijų paroda, čia taip pat buvo eksponuojamos neįgalių vaikučių fotonuotraukos.

Po rekonstrukcijos atsidariusi Kauno autobusų stotis jau spėjo pagarsėti kaip svetinga erdvė įvairiems renginiams. Požeminėje automobilių stovėjimo aikštelėje koncertavo akordeono virtuozas Martynas Levickis, keleivių laukimo salėje surengtas šurmulingas Teatro dienos minėjimas, pristatytas šiųmetinis Pažaislio festivalis, o prie stoties – naujas „Žalgirio“ krepšinio klubo autobusas, buvo demonstruojami keli kino filmai. „Esame atviri įvairaus formato renginiams“, – tvirtino bendrovės „Kautra“ generalinis direktorius.

Paklaustas, kiek jam pačiam artimas miškas ir būsimosios parodos tematika, L. Skardžiukas šypsojosi: „Miškas – tai ne vien grybai. Tai žmogaus sąlytis su gamta. Kuo mažiau miškas civilizuotas, tuo jis gražesnis, įdomesnis ir man patrauklesnis“, – prisipažino pašnekovas.

Tęsia tradiciją

Generalinio miškų urėdo pavaduotojas Andrius Vancevičius sakė, kad rengti miškininkų fotografijos parodą nėra naujas sumanymas. „Generalinė miškų urėdija tai darydavo ir anksčiau. Tačiau parodos būdavo labiau kamerinės, skirtos miškininkų auditorijai, fotonuotraukos būdavo eksponuojamos Druskininkuose „Girios aide“ ar kitose informacinėse erdvėse“, – sakė A. Vancevičius.

Generalinio miškų urėdo pavaduotojo žodžiais, šiųmetinė paroda yra išskirtinė pirmiausia dėl pasirinktos fotonuotraukų eksponavimo erdvės. „Kauno autobusų stotis – vieša ir simbolinė erdvė, čia lankosi daugybė žmonių. Kažkas atvyksta, kažkas išvyksta. Tai nuolatinis judėjimas, o juk judėjimas – paties gyvenimo simbolis. Tikiuosi, kad Kauno autobusų stotyje apsilankę žmonės atkreips dėmesį į eksponuojamas nuotraukas. Vieniems jos primins tėviškę, kiti galbūt pajus nostalgiją kokiam nors jau matytam ir patikusiam gamtos kampeliui, tretiems kils dar kitokių emocijų, kiti, žiūrėdami į nuotraukas, atras kažką nauja“, – įsitikinęs generalinio miškų urėdo pavaduotojas.
Jo nuomone, tokio formato paroda vertinga ir dėl kitos priežasties. „Parodos lankytojai galės įsitikinti, kad miškininkai ne tik miške dirba, bet ir mišku gyvena, sugeba pastebėti čia slypinčias įdomybes, jas meniškai užfiksuoti ir tuo grožiu pasidalinti su kitais“, – sakė A. Vancevičius.

Šiemet miškininkų fotoparodos organizavimo estafetę iš Generalinės miškų urėdijos perėmė kauniečiai. Kauno miškų urėdijos vyriausiasis miškininkas Mindaugas Petkevičius teigė, kad organizuoti parodą jiems nėra didelis iššūkis.

„Tai reikšmingas renginys ne tik miškininkų bendruomenei. Mums labai svarbu, kad paroda vyktų sklandžiai ir sudomintų kuo daugiau lankytojų. Žmonės neturi daug galimybių pamatyti ir pažinti miškininkus, todėl tikimės, kad parodos metu galėsime žiūrovus supažindinti su miškininkų darbais ir jausmais, o tiems lankytojams, kurie dar nematę paslaptingų miško vaizdų, miškas taps dar įdomesnis ir patrauklesnis“, – tvirtino M. Petkevičius.

Informacija parengta pagal Vilmos Kasperavičienės straipsnį portale www.miskininkas.eu
 
 © VĮ Biržų miškų urėdija
Powered by V3STUDIJA CMS v.5.0 V3 studija